• Dzień Babci i Dziadka

          • W dniach 21 i 22 stycznia Babcia z Dziadkiem obchodzą swoje święta. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas I-III robią wszystko, by Babcie i Dziadkowie poczuli się ważni, kochani i potrzebni, wykonały przepiękne kwiaty i laurki, które wręczą po powrocie ze szkoły. Niestety, w tym roku pandemia i związane z nią obostrzenia pokrzyżowały nasze plany i takie spotkania są niemożliwe w szkole.

             

            Wszystkim Babciom i Dziadkom  z okazji Ich święta dużo zdrowia i radości życzą

             

            Wasze kochające wnuczęta z klas I - III

          • Szanowni Państwo !

          •  

            Informuję, że do końca stycznia 2021 r. można składać wnioski w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jednorożcu o dożywianie dzieci w szkole.

                                                                                                                               Dyrektor szkoły

          • „Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” dla społeczności Szkoły Podstawowej w Olszewce

          • NASK PIB przekazał „Szkolny Pakiet Multimedialny OSE”, składający się łącznie z 25-u zestawów, których elementami są:

            • tablet wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu(usługa LTE);
            • klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui;
            • rysik oraz logotyp w formie naklejki do samodzielnego naklejenia na etui tabletu.

            Otrzymany sprzęt będzie stanowił dla uczniów i nauczycieli wymierną pomoc, przyczyniając się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a w tym momencie – do realizacji zdalnego nauczania.

          • SZKOLNE PAKIETY MULTIMEDIALNE

          • Szanowni Państwo,

             

            z przyjemnością informujemy, że Państwa szkoła znalazła się wśród placówek, do których już wkrótce Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekaże tablety wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.

            „Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB, jako operator OSE, został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług oraz oprogramowaniem.

            NASK PIB, realizując ustawowe uprawnienia i misję wsparcia szkół w rozwoju edukacji cyfrowej, przekaże Państwu „Szkolny Pakiet Multimedialny OSE” (dalej SPM), składający się z zestawów, których elementami są: tablet wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui, rysik oraz logotyp w formie naklejki do samodzielnego naklejenia na etui tabletu.

            Dostawy „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE” będą realizowane zgodnie z procedurą opisaną w załączeniu przez Wykonawcę Comtex Sp. z o.o. Sp. k., w formie przesyłek kurierskich, zawierających komplet dostarczanych urządzeń oraz dokumentów, tj.:

            • 25 zestawów z tabletami Huawei MediaPad 5;
            • Protokół odbioru Pakietu Multimedialnego;
            • Oświadczenie szkoły dotyczące otrzymanego „Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE”;

            Mamy nadzieję, że dostarczony sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a w razie takiej konieczności do realizacji zdalnego nauczania.  

            Z wyrazami szacunku,

            Zespół OSE

             

             

             

          • PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS...

          •  

            " Pasowania nadszedł czas  - będzie uczniem każdy z nas "

            W dniu 13 października 2020 r w Szkole Podstawowej w Olszewce odbyła sie uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klasy 1.

            Uroczystość przebiegała w gronie uczniów klas 1-3, Samorządu Uczniowskiego oraz rodziców dzieci klasy 1. Dyrektor Szkoły, a zarazem wychowawca klasy przywitała zebranych na uroczystości klasowej.

            Następnie uczniowie z klas 1- 3  zaprezentowali program artystyczny. Po wykazaniu się znajomością wiedzy o kraju, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi, które przygotowały pod kierunkiem wychowawcy klasy 2 i 3 Pani Hanny Danielskiej nadszedł czas uroczystego Ślubowania.

            Po wprowadzeniu pocztu flagowego, odśpiewaniu hymnu państwowego w podniosłej atmosferze, wystrojeni w czapki uczniowie przyrzekali wszystkim dorosłym, szczególnie mamie i tacie, że będą uczyć się pilnie, wypełniać obowiązki i zadania ucznia  tak , aby przynieść zadowolenie sobie i rodzicom, godnie i kulturalnie zachowywać się oraz szanować wszystkich dorosłych.  

            Po złożeniu ślubowania nastąpiło pasowania na ucznia;  symboliczne uderzenie w ramię ołówkiem i wypowiedzenie  ,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Olszewce - Bądź dobrym uczniem  ku radości swoich rodziców i nauczycieli ” .

            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, teczki , kubki z własny Imieniem , książki i długopisy. Po uroczystości udali się do sali na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

            Ten dzień , chociaż przebiegał z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego pozostanie pierwszakom długo w pamięci.

          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • 11  września  uczniowie klas 1-3  Szkoły Podstawowej w Olszewce uczestniczyli w spotkaniu z młodszym aspirantem Radosławem Bojarskim- dzielnicowym Gminy Jednorożec.

            Najmłodsi uczniowie rozmawiali z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez  jezdnię, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych . Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.

               Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

             

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/ 2021

          • Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

            Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

            1 września powitamy nowy rok szkolny 2020/2021. Ze względu na sytuację epidemiczną
            w kraju rozpoczęcie roku nie odbędzie się w formie tradycyjnej. Musimy być przygotowani na funkcjonowanie szkoły w trudnych i dynamicznie zmieniających się warunkach. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i rodziców wdrażamy stosowne rozwiązania na podstawie wytycznych MEN, MZ, GIS dla szkół i przedszkoli.

            Rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie przebiegało według następującego harmonogramu:

            1.  O godzinie 8.30. w Kościele parafialnym pod wezwaniem  Świętego Antoniego , ksiądz proboszcz Andrzej Gromadzki  odprawi Mszę Świętą w intencji społeczności szkolnej, o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

            2. Spotkania  uczniów z wychowawcami poszczególnych oddziałów odbędą się w budynku szkoły o godzinie 9.00                          

             

            KLASA                                      NR SALI                                                      WYCHOWAWCA

             

            I                                                15 ŚWIETLICA WIEJSKA                          Mirosława Kulesza

             

            II, III                                               6                                                              Hanna Danielska

             

            V                                                    8                                                             Jolanta Grec

             

            VI                                                   3                                                              Aneta Ptak

             

            VII, VIII                                          7                                                              Celina Olber

             

            Organizacja wejścia i wyjścia ze szkoły w tym dniu przedstawia się następująco:

            - wejście główne nr 1      - dla uczniów klas 1-3 i dzieci z Punktu Przedszkolnego

            - wejście główne  nr 2     – uczniowie klas V, VI, VII, VIII

            Na terenie szkoły obowiązują ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. Osoby wchodzące do budynku dezynfekują ręce, zachowują dystans społeczny, a rodzice i opiekunowie  stosują osłonę ust i nosa.

            Z uwagi na bezpieczeństwo całego środowiska szkolnego, proszę Państwa wyrozumiałość i współpracę.

            Z góry dziękuję za stosowanie się do powyższych wytycznych.

                                                                                                                                                                                           Z wyrazami szacunku
            Mirosława Kulesza
            Dyrektor szkoły

          • ŻYCZENIA NA WAKACJE !!!

          • Rok szkolny 2019/2020 był bardzo trudny dla wszystkich. Wyruszyliśmy w nową  podróż zwaną „ zdalnym nauczaniem” . Wymagało to od nas wiele pracy i wysiłku.

            Dziękujemy Nauczycielom  za  wykorzystywanie nowoczesnych technik nauczania, za  wskazywanie swoim uczniom kierunków pracy,

            Uczniom za rozwijanie swoich umiejętności,  za pilność, obowiązkowość, odpowiedzialność,

            Rodzicom za zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania,  za mobilizowania swojego dziecka do wykonywania   ćwiczeń, zadań, projektów utrwalających dotychczasową wiedzę i umiejętności, a także pomoc umożliwiającą realizację podstawy programowej.

            Życzymy by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

             Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

             

                                                                                         DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE 

          • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

          • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020  

            Msza Święta dziękczynna odprawiona w tutejszym kościele parafialnym dnia 26 czerwca o godzinie 8.00.  

            Około godziny 8.30 rozdanie świadectw ukończenia szkoły, świadectw z wyróżnieniem, nagród oraz pozostałych świadectw w  salach lekcyjnych.

            Istnieje możliwość odebrania świadectwa w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem szkoły,  wychowawcą klasy.

            W tym dniu obowiązują standardowe zasady bezpieczeństwa: przed wejściem dezynfekcja rąk, maseczka, odległość 1,5 m.

             

          • Informacja

          • Konsultacje dla uczniów

            Od dnia 25 czerwca 2020 roku  uczniowie klas óśmych , a od dnia 01 czerwca  pozostali uczniowie mają możliwość uczestniczenia w  konsultacjach. Chętni uczniowie proszeni są o uzgadnianie terminów z wychowawcą klasy lub z dyrektorem szkoły. 

          • PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA

          • PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA NA CZAS PANDEMII

            obowiązująca w  Szkole Podstawowej w Olszewce

            w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

            Podstawa prawna:

            -        rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 poz. 493 ze zm.)

            Cel procedury: zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa uczniom oraz pracownikom na terenie szkoły w związku z istniejącym zagrożeniem COVID-19

             

            Zakres obowiązywania procedury: zasady postępowania nauczycieli, rodziców i personelu szkoły podczas sprawowania opieki i organizowania zajęć z uczniami w szkole od momentu  przybycia uczniów do szkoły do chwili odbioru uczniów przez rodziców, rozejścia się uczniów do domów po lekcjach

            Uczestnicy postępowania: zakres odpowiedzialności: dyrektor, nauczyciele, rodzice, personel obsługi szkoły.

             

            Dyrektor

             

            1.  Dyrektor odpowiada za organizację pracy szkoły, monitoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników w okresie występowania pandemii koronawirusa COVID-19.

            2.  Dyrektor w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dba o zachowanie wszelkich środków ostrożności na terenie szkoły.

            3.   Dyrektor zaopatruje pracowników w środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice.

            4.      Dyrektor zamieszcza informacje przed wejściem do budynku szkoły o obligatoryjnej dezynfekcji rąk przez osoby dorosłe.

            5.     Dyrektor dba o przestrzeganie zasad prawidłowego mycia rąk poprzez wywieszenie plakatów z zasadami prawidłowego mycia rąk w widocznym miejscu w łazienkach oraz instrukcji dezynfekcji rąk przy dozownikach z płynem do dezynfekcji.

            6.         Dyrektor zapewnia sprzęt i środki oraz monitoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników obsługi, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach do spożywania posiłków.

            7.      Dyrektor zapewnia codzienną dezynfekcję sprzętu na szkolnym placu zabaw ,  szkolnym boisku.

            8.   Dyrektor odpowiada za znajomość i stosowanie przez pracowników procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19.

            9.   Dyrektor prowadzi spotkania z pracownikami i zwraca ich uwagę, aby kładli szczególny nacisk na profilaktykę zdrowotną, również dotyczącą ich samych.

            10.  Dyrektor w wyznaczonym miejscu szkoły umieszcza numery telefonów do: organu prowadzącego szkołę, kuratora oświaty , powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych – tel. alarmowy 999 lub 112.

            11.  Dyrektor zobowiązuje pracowników do zachowania zasad szczególnej ostrożności podczas korzystania z płynów dezynfekujących do czyszczenia powierzchni i sprzętów.

            12.   Dyrektor określa zasady ścieżki szybkiej komunikacji pracowników z rodzicami.

            13.    Dyrektor zapewnia  termometr bezdotykowy.

            14. Dyrektor zapewnia pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący) zapewniające minimum dwa metry odległości od innych osób, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

            15.   Dyrektor instruuje pracowników, że w przypadku wystąpienia u nich niepokojących objawów chorobowych nie powinni przychodzić do pracy. Powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogorszenia stanu zdrowia zadzwonić pod numer 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zarażeni koronawirusem.

            16. Dyrektor instruuje pracowników, że w przypadku wystąpienia u pracownika niepokojących objawów chorobowych na terenie szkoły, dyrektor natychmiast odsunie pracownika od pracy i właściwą miejscowo stację sanitarno-epidemiologiczną, służby medyczne oraz organ prowadzący i kuratora oświaty. Wstrzymuje też przyjmowanie do  szkoły kolejnych osób. Obszar, w którym poruszał się pracownik, zostanie poddany gruntownemu sprzątaniu oraz dezynfekcji zgodnie z procedurami.

            17.   Dyrektor zaleca pracownikom stosowanie się do zaleceń powiatowego inspektora sanitarnego.

             

            Rodzice (prawni opiekunowie)

             

            1.  Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do ścisłego przestrzegania obowiązujących w szkole procedur postępowania ustanowionych na czas pandemii koronawirusa COVID-19.

            2.    Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do przyprowadzania  lub   posyłania do szkoły dziecka zdrowego – bez objawów chorobowych.

            3.      Rodzice (prawni opiekunowie) powinni mierzyć dziecku temperaturę przed przyprowadzeniem  posłaniem do szkoły.

            4.    Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do zakrywania ust i nosa indywidualną osłoną, np. maseczką, podczas przebywania w budynku szkoły.

            5.   Rodzice (prawni opiekunowie) zakrywają usta i nos dziecku indywidualną osłoną ust i nosa (np. maseczką) w drodze do szkoły.

            6.    Rodzice (prawni opiekunowie) bezwzględnie dezynfekują ręce przed każdorazowym wejściem do szkoły, korzystając z płynu do dezynfekcji rąk.

            7.     Rodzice (prawni opiekunowie) nie przyprowadzają  nie posyłają do szkoły ucznia, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

            8.  Rodzice (prawni opiekunowie) mają obowiązek regularnego przypominania dziecku o podstawowych zasadach higieny, podkreślania, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie.

            9.      Rodzice powinni zwracać uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania przez dziecko twarzy podczas kichania czy kasłania.

            10. Rodzice mają obowiązek stosowania podstawowych zasad higieny zalecanych w okresie pandemii koronawirusa COVID-19, ponieważ uczeń uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

             

            Nauczyciele

             

            1.         Nauczyciele ponoszą odpowiedzialność za realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę.

            2.         Nauczyciele zobowiązani są do ścisłego przestrzegania procedur ustanowionych na czas pandemii koronawirusa COVID-19. Odpowiadają za życie i zdrowie powierzonych ich opiece uczniów.

            3.         Nauczyciele zobowiązani są do mierzenia sobie temperatury dwa razy dziennie.

            4.         Nauczyciel zobowiązany jest do zachowania między sobą i pracownikiem obsługi dystansu minimalnie 1,5 m.

            5.         Nauczyciel dba, by personel pomocniczy  nie miał kontaktu z uczniami i opiekunami grup , nauczycielami.

            6.         Nauczyciel wyjaśnia uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w szkole w związku z pandemią koronawirusa i dlaczego zostały wprowadzone.

            7.         Nauczyciel dba o to, by w sali, w której odbywają się zajęcia dla uczniów, nie było przedmiotów i sprzętu, których nie można skutecznie dezynfekować (np. pluszowych zabawek).

            8.         Każdorazowo przed rozpoczęciem zajęć nauczyciel kontroluje, czy salę zajęć, sprzęt, pomoce i zabawki zdezynfekowano.

            9.         Nauczyciel jest zobowiązany do wietrzenia sali lekcyjnej po każdej lekcji.

            10.     Nauczyciel zobowiązany jest do przestrzegania zasad częstego i regularnego mycia rąk przez uczniów, szczególnie przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu. W tym celu nauczyciel organizuje pokazy właściwego mycia rąk, przypomina i daje przykład.

            11.     Nauczyciel zobowiązany jest do przestrzegania zasad, by dzieci spożywały posiłki w małych grupach w ustalonych, stałych porach.

            12.     Nauczyciel zobowiązany jest do przestrzegania zakazu organizowania wyjść z uczniami poza teren szkoły.

            13.     Nauczyciel unika organizowania większych skupisk  uczniów w jednym pomieszczeniu.

            14.     Nauczyciel korzysta z uczniami ze świeżego powietrza w ogrodzie  na boisku przy zachowaniu możliwie maksymalnej odległości od innych osób tam przebywających.

            15.     Nauczyciel ma obowiązek znajomości i przestrzegania procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia (zawartych w odrębnym dokumencie).

            16.     Nauczyciel monitoruje częstotliwość czyszczenia blatów, stołów i poręczy krzeseł przez personel obsługi.

            17.     W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u ucznia nauczyciel natychmiast izoluje ucznia w specjalnie wyznaczonym przez dyrektora pomieszczeniu wyposażonym m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący, znajdującym się minimum dwa metry od innych osób. Nauczyciel bez zbędnej zwłoki zgłasza stwierdzenie objawów dyrektorowi szkoły oraz powiadamia rodziców dziecka w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły, korzystając ze ścieżki szybkiej komunikacji z rodzicami.

            18.     Nauczyciel ma obowiązek zwracania uwagi na bezpieczną zabawę/naukę dzieci/uczniów w sali, o zachowanie pomiędzy nimi odległości około dwóch metrów.

            19.     Nauczyciel ma obowiązek ustalenia wspólnie z  uczniami zasad zgodnego współdziałania rówieśników w trakcie ich pobytu w szkole.

            20.     Niedopuszczalne jest pozostawienie grupy samej podczas pracy z uczniami. Gdy nauczyciel musi wyjść, grupą powinna się zająć osoba z personelu pomocniczego (np. sprzataczka), odpowiednio zabezpieczona środkami indywidualnej ochrony. Swoją nieobecność nauczyciel musi ograniczyć do minimum.

            21.     Niedopuszczalne jest zajmowanie się przez nauczyciela rozpraszającymi uwagę czynnościami, np. rozmową z inną osobą (bezpośrednio lub przez telefon komórkowy).

            22.     W przypadku wystąpienia sytuacji wymagającej dodatkowej opieki nad uczniem, należy powierzyć je opiece sprzątaczce  lub innemu  nauczycielowi, która w tych sytuacjach zobowiązana jest założyć fartuch z długim rękawem oraz rękawice ochronne na dłonie, by dokonać niezbędnych czynności. Opiekę tę należy ograniczyć do minimum.

            23.     Niedopuszczalne jest pozostawianie dzieci w grupie bez opieki, wówczas gdy nie ma jeszcze zmiennika. Jeśli nauczyciel zmiennik spóźnia się do pracy, dyrektor ma prawo polecić nauczycielowi pozostanie w grupie i wypłacić za ten czas wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Nauczyciel ma obowiązek stosować się do polecenia dyrektora.

            24.     Nauczyciele i pracownicy obsługi podczas wykonywania swoich czynności na terenie szkoły nie muszą zakrywać ust i nosa.

             

            Pracownicy obsługi

             

            1.         Pracownicy obsługi wyznaczeni do opieki nad uczniami ponoszą współodpowiedzialność za bezpieczny pobyt ucznia w szkole.

            2.         Pracownicy obsługi wyznaczeni do opieki nad uczniami zwracają uwagę na bezpieczną zabawę/naukę dzieci/uczniów, na zachowanie odległości pomiędzy dziećmi/uczniami, korzystanie przez nie/nich z zabawek/sprzętu oraz odpowiadają za stan zabawek i sprzętu w sali zabaw/lekcyjnej.

            3.         Pracownicy obsługi wyznaczeni do opieki nad uczniami zobowiązani są do ścisłego przestrzegania procedur ustanowionych na czas pandemii koronawirusa COVID-19.

            4.          Pracownicy kuchni oraz woźni zobowiązani są do zachowania dodatkowych środków ostrożności przy ewentualnych kontaktach z osobami z zewnątrz, w tym z dostawcami towaru, z którego sporządzane będą posiłki dla uczniów.

            5.         Pracownicy administracji i obsługi zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą dystansu wynoszącego minimum 1,5 m w każdej przestrzeni szkoły.

            6.         Pracownicy administracji i obsługi dezynfekują ręce płynem do dezynfekcji przed każdorazowym wejściem do budynku szkoły.

            7.         Pracownicy administracji i obsługi używają środków ochrony osobistej, w tym rękawiczek, maseczek ochronnych (ewentualnie przyłbic).

            8.         Pracownicy administracji i obsługi mają obowiązek mycia i dezynfekowania zabawek lub innych sprzętów po każdym użyciu przez ucznia (chyba że jest tyle zabawek/sprzętów, że każde dziecko / każdy uczeń używa innej/innego).

            9.         Pracownicy administracji i obsługi mają obowiązek codziennego czyszczenia detergentem wyznaczonego sprzętu w  na boisku szkolnym oraz dezynfekcji używanego przez uczniów sprzętu.

            10.     Pracownicy administracji i obsługi mają obowiązek przestrzegania zasad szczególnej ostrożności podczas korzystania z płynów dezynfekujących do czyszczenia powierzchni i sprzętów.

            11.     Korzystając z płynów dezynfekujących do czyszczenia powierzchni i sprzętów, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka. Należy ściśle przestrzegać czasu niezbędnego do wietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i sprzętu, tak aby nie narażać uczniów na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.

            12.     Sprzątaczki mają obowiązek przestrzegania zasad szczególnej ostrożności podczas przygotowania stołów do spożywania posiłków przez uczniów oraz podczas sprzątania stołów i sal po posiłkach (czyszczenie blatów, stołów i poręczy krzeseł przed i po każdym posiłku).

            13.     Sprzątaczki  mają obowiązek przestrzegania zasad szczególnej ostrożności podczas dostarczania posiłków do wyznaczonej.

            14.     Pracownicy kuchni mają obowiązek przestrzegania zasad mycia naczyń w zmywarce z dodatkiem detergentu w temperaturze min. 600C oraz ich wyparzania.

            15.     Pracownicy administracji i obsługi mają obowiązek utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich.

            16.     Pracownicy administracji i obsługi mają obowiązek znajomości i przestrzegania procedur przyprowadzania i odbierania dziecka przez rodziców, postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia oraz ścieżki szybkiej komunikacji pracowników z rodzicami (zawarte są w odrębnym dokumencie).

             

            Sposób prezentacji procedury

             

            1.         Umieszczenie treści dokumentu na stronie internetowej szkoły.

            2.         Zapoznanie rodziców szkole procedurą poprzez przekazanie jej treści z wykorzystaniem środków zdalnej komunikacji.

            3.         Udostępnienie dokumentu na tablicy ogłoszeń w szkole.

            4.         Zapoznanie wszystkich pracowników szkoły z treścią procedury.

             

            Tryb dokonania zmian w procedurze

             

            Wszelkich zmian w opracowanych procedurach może dokonać z własnej inicjatywy lub na wniosek rady pedagogicznej dyrektor szkoły. Wnioskodawcą zmian może być również rada rodziców. Proponowane zmiany nie mogą być sprzeczne z prawem.

             

            Zasady wchodzą w życie z dniem:  25 maja 2020Podstawa prawna: