• Innowacja pedagogiczna

• "Języki - szansą na poznanie świata"

Dnia 18 maja 2022 r. dobiegła końca prowadzona w roku szkolnym 2021/ 2022 innowacja pedagogiczna pt. "Języki szansą na poznanie świata". W ramach innowacji przeprowadzono w szkole wiele działań wspierających praktyczne użycie języków. Były to projekty tematyczne, dialogi sytuacyjne, a także wprowadzenie elementów języka obcego podczas organizowania akademii szkolnych. Uczniowie posługiwali się także językami obcymi podczas wykonywania prostych czynności wynikających z wykonywania obowiązków szkolnych, np. rozmowa z nauczycielem, aktywności sportowe itp. Kończąc innowację zaprezentowaliśmy nasze umiejętności taneczne, umiejętność przeprowadzenia zabawy w języku angielskim, a uczennice klasy VII serwowały pyszne, brytyjskie śniadanie. Wielu z Was nauczyło się wierszy i piosenek wykonywanych w języku obcym, a uczennica klasy VI przygotowała prezentację przybliżającą nam Zjednoczone Królestwo. Wartym wspomnienia jest także wystąpienie ucznia klasy VIII, który przybliżył nam postać sławnego piosenkarza Freddiego Mercury. Uczniowie wykonali ogrom pracy, ale mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności ułatwią im rozwój językowy. Wszystkim biorącym udział w realizacji naszej innowacji serdecznie dziękujemy. :)

• Dzień Ziemi

• Dnia 25 kwietnia 2022r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie przygotowali kilka atrakcji. Głównym celem programu było uświadomienie innym uczestnikom, iż należy podejmować różne działania w celu ochrony naszej  planety przed zniszczeniem.

Na początku, uczniowie wykazali się umiejętnościami aktorskimi. Przygotowali krótki montaż słowno muzyczny z tej okazji. Następnie wzięli udział w pokazie mody. Stroje wykonane były z materiałów wtórnych. Oprócz tego jury musiało dokonać trudnej decyzji w wyborze ekostworka. Prace były bardzo kreatywne i dlatego dla jury był to poważny problem. Wytypowano 3 pierwsze miejsca, 2 drugie i pozostałe prace zajęły 3 miejsce. Uczniowie zostali nagrodzeni.

Ostatnim już etapem tego dnia był pochód wokół miejscowości z hasłem przewodnim: Dzień Ziemi”.