• Zielony ślad w naszej małej ojczyźnie

• W Polsce bardzo szybko zwiększa się obszar lasów –  tego dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewce podczas ostatniej wizyty w Nadleśnictwie Parciaki. Dzieje się tak za sprawą systematycznych nasadzeń monitorowanych przez Lasy Państwowe. Chcieliśmy mieć w tym mały udział, dlatego 7 kwietnia skorzystaliśmy z zaproszenia Nadleśnictwa Parciaki do udziału w wiosennej akcji sadzenia lasu. Grupa chętnych uczniów we współpracy z leśniczym Leśnictwa Olszewka podjęła działania ekologiczne. Po krótkim instruktażu zabraliśmy się do pracy; chłopcy kopali dzielnie dołki, a dziewczyny precyzyjnie wkładały sadzonki brzozy i je obdeptywały. Przy tym wywiązała się ciekawa rozmowa między młodzieżą a pracownikami Nadleśnictwa, którzy z pasją odpowiadali na różnorodne pytania.

Jesteśmy usatysfakcjonowani naszą pracą- zostawiliśmy mały ślad w naszej małej ojczyźnie i żywą pamiątkę ze szkolnych lat.

Jolanta Grec