• Powitanie wiosny z Nadleśnictwem Parciaki

• 21 marca – pierwszy dzień wiosny - w tradycji Szkoły Podstawowej w Olszewce jest dniem zajęć rekreacyjno- sportowych. W tym roku połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i rowerami pojechaliśmy do Nadleśnictwa Parciaki. Tam spotkaliśmy się z panią leśnik – Hanną Kępczyńską zajmującą się edukacją dzieci i młodzieży. Najpierw poczyniliśmy obserwacje w szkółce leśnej. Z uwagą słuchaliśmy ciekawostek o uprawie roślin, korzyściach i zagrożeniach na jakie bywają narażone młode drzewka. Prowadząca włączała w rozmowę młodzież, która miała okazję wykazać się wiedzą przyrodniczą. Następnie przeszliśmy do sali edukacyjnej, której ekspozycja zrobiła wielkie wrażenie, szczególnie na młodszych uczniach, ponieważ byli tam pierwszy raz. W dowód uznania za aktywność w spotkaniu uczestnicy otrzymali pamiątkowe magnesy. Po części edukacyjnej nadszedł czas na drugie śniadanie – pieczone kiełbaski, bułki, herbatkę. Było smacznie i przyjemnie, a wiosenne słońce wprowadziło nas w błogi nastrój. Po podziękowaniu za spotkanie pożegnaliśmy panią leśnik i udaliśmy się w drogę powrotną. Zadowoleni, zrelaksowani oraz bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do szkoły. I już planujemy nowe działania we współpracy z Nadleśnictwem.

Jolanta Grec

• Solidarni z Ukrainą

• Dnia 04 marca 2022 roku Samorząd Szkolny SP w Olszewce przekazał Harcerzom dary, które wcześniej zostały zebrane w naszej szkole. W zbiórce uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Olszewce, którzy wspólnie zdołali zebrać artykuły niezbędne w codziennym życiu tj. koce, leki, pieluchy, płyny do kąpieli, wodę i wiele innych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewce wykazali się zainteresowaniem i współczuciem wyrażając w ten sposób swoją chęć niesienia pomocy. Zbiórka została przekazana Harcerzom, a uczniowie wrócili do szkoły w poczuciu dobrze wykonanego obowiązku.