ZAWODY SPORTOWE - BIEG ULICZNY
KONFERENCJA DLA RODZICÓW SZCZEPIENIA
Akcja informacyjna- szczepienia w szkole
List_Prezesa_Naczelnej_Rady_Lekarskiej_do_Rodzicow
List_Prezesa_Naczelnej_Rady_Lekarskiej_do_Uczniow. List_Ministra_Zdrowia_do_dyrektorow_szkol_nauczycieli_rodzicow_w_sprawie_szczepien_nastolatkow.pdf Deklaracja_na_szczepienia.docx
Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeciw_.pdflogo_male.png
List_w_sprawie_szczepien_przeciwko_COVID-19_-_Fundacja____Rodzice_Szkole(1).pdf
WITAJ SZKOŁO!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.
Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2021/2022
77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia 2021 obchodzimy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Co roku o godzinie 17:00 syreny alarmowe emitują na ulicach Warszawy ciągły jednominutowy sygnał. Miasto się zatrzymuje. Warszawska komunikacja miejska, samochody i mieszkańcy zatrzymują się, by oddać hołd poległym powstańcom, mieszkańcom miasta i ocalałym.
Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, trwało 63 dni i zakończyło się 3 października. Było to największe powstanie o wolność w historii II wojny światowej. Prawie 50 000 powstańców Armii Krajowej rozpoczęło walkę z okupującymi od 1939 r. nazistowskimi Niemcami.
Pochłonęło ono życie około 16 000 powstańców AK i 150 000 ofiar, którą stanowiła polska ludność cywilna. W efekcie zniszczeniu uległo około 25% infrastruktury lewobrzeżnej części Warszawy, a wraz z wyburzeniami dokonanymi przez Niemców po powstaniu do stycznia 1945 roku ponad 70% budynków mieszkalnych i 90% pomniki.
https://www.gov.pl/web/argentyna/77-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego
STYPENDIUM WÓJTA GMINY JEDNOROŻEC
25 CZERWIEC 2021 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
" Teraz przyszedł czas wytchnienia, czas na zasłużony odpoczynek. Wyjdźcie z domu, wyłączcie komputery, tablety, telefony, już zbyt długo oglądaliście świat przez szklany ekran. Cieszcie się letnim słońcem, ciepłym wiatrem smagającym twarz, chłodem wody w jeziorach. Niech czas wakacji pełen będzie niezwykłych przygód, wycieczek, czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi. Bawcie się, nawiązujcie nowe przyjaźnie, obcujcie z przyrodą, próbujcie nowych rzeczy. Odpocznijcie i naładujcie baterie..."
25 czerwca 2021 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pożegnali Panią Celinę Olber, które po 40 latach pracy w naszej szkole przeszła na zasłużoną emeryturę.
Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Pani:
Odpoczynku, na który pracowałaś tak wiele lat,
Zdobywania nowych wspomnień, poprzez cudowne podróże, wyjazdy,
Zdrowia, dzięki któremu będzie to możliwe do zrealizowania.
Zachowania cudownych i prawdziwych przyjaźni.
Wspominaj pracę z uśmiechem na ustach i pamiętaj o tych wszystkich miłych wspólnie spędzonych chwilach. Dziękujemy za wszystko!
Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwach rolnych – konkurs plastyczny KRUS
„Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” – pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci z terenów wiejskich. Tegoroczna edycja poświęcona była działaniom prewencyjnym KRUS na przestrzeni 30 lat. Niezmiennie celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.
Do tegorocznego konkursu przystąpili uczniowie naszej Szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A-3, jak najlepiej obrazującej konkursowe hasło.
Gala finałowa konkursu odbyła się 16 czerwca 2021 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
list do Rodziców ws. szczepień
Profilaktyczne spotkanie z policjantem
Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą to stałe działania przed wypoczynkiem wakacyjnym. Tym bardziej jest to miłe, kiedy odbiorcami są najmłodsi, żywo dzielący się z mundurowymi gośćmi swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami. W naszej szkole takie spotkanie odbyło się 10 maja 2021 z dzielnicowym Radosławem Bojarskim.
Policjant opowiadałi m.in. o sytuacjach, które mogą okazać się niebezpieczne. Mowa była o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, o kontaktach z osobami obcymi , bezpiecznych zabawach podwórkowych , czy bezpiecznym zachowaniu się nad wodą. Przypomniano najmłodszym numery alarmowe do służb ratowniczych oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać
26 maja 2021 - Dzień Matki
Wszystkim MAMOM życzymy samych słonecznych dni i mnóstwa radości.
Kochana Mamo!
Myślą w przyszłość wybiegam i zaczynam marzyć,
że zastąpię Cię w pracy, gdy tylko dorosnę.
Lecz dzisiaj za Twe troski, trudy, poświęcenie,
za Twą miłość matczyną, nigdy nie zachwianą,
mogę tylko Twą szyje otoczyć ramieniem
i szepnąć do ucha: DZIĘKUJĘ CI MAMO!
ZAJĘCIA REINTEGRACYJNE
W dniu 24 maja 2021 o godzinie 8.00 odbędą się warsztaty z zakresu wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego po powrocie uczniów do szkół z pedagogiem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Przasnyszu.
Po warsztatach z uczniami zapraszamy rodziców na indywidualne konsultacje ukierunkowujące na wspieranie uczniów przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną.
Zapraszamy do skorzystania z oferty.
Wnioski na dofinansowanie posiłków
Drodzy Rodzice !
Prosimy o składanie wniosków w OPS w Jednorożcu na dofinansownie posiłków w szkole dla uczniów kl. 4-8 w drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021
Wracamy - nie pytamy ! Obiecujemy - nie testujemy !
Drodzy Uczniowie! Czekamy na Was! W trosce o dobre samopoczucie i bezpieczny powrót uczniów do szkoły, przygotowaliśmy czas na ponowne zaklimatyzowanie się: tydzień bez kartkówek, sprawdzianów, odpytywania, sprawdzania zeszytów.
HARMONOGRAM POWROTU UCZNIÓW DO SZKÓŁ
WAŻNE ŚWIĘTA
Konstytucja 3 Maja – uchwalona 3 maja 1791 roku regulowała prawo Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wprowadzając ład do zanarchizowanych rządów magnaterii.
Jej autorami byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Nie obeszło się bez przeszkód podczas obrad, w trakcie których uchwalono Konstytucję. W czasie obrad Sejmu Czteroletniego wielu posłów. pracujących na zlecenie państw ościennych (Rosji, Prus czy Austrii) , sprzeciwiało się powołaniu ustawy zasadniczej. Okazja nadarzyła się 3 maja 1791 roku, wówczas wielu przeciwników konstytucji nie powróciło jeszcze z Wielkanocnego urlopu. Po siedmiogodzinnych obradach Sejm zatwierdził konstytucję, a król Stanisław August Poniatowski ją podpisał. Twórcy Konstytucji 3 Maja określili ją jako „ostatnią wolę i testament gasnącej Ojczyzny”.
Konstytucja 3 Maja jest uznawana za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję.
Choć Konstytucja 3 Maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi RP. Święto ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Flaga – to symbol państwowości. Święto flagi obchodzimy, czynnie wyrażając nasz szacunek do symbolu narodowego. W dniu 2 maja przypada także Dzień Polonii i Polaków za granicą.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
PODSTAWOWE INFORMACJE O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY
- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.
- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
- Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty: język polski, matematyk, język obcy nowożytny.
- Do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego uczeń przystępuje z tego języka obcego nowożytnego, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
5. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w maju:
- język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
- matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
- język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00
6. oraz w terminie dodatkowym w czerwcu:
- język polski – 16 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 9:00
- matematyka – 17 czerwca 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00
- język obcy nowożytny – 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00
7. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:
- z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym
- przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).
- któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów.
- Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem.
8. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.
9. Pierwszego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut, uczniowie uprawnieni do dostosowania warunków i form egzaminu 180 minut
10. Drugiego dnia jest przeprowadzany egzamin z matematyki, który trwa 100 minut, uczniowie uprawnieni do dostosowania warunków i form egzaminu 150 minut
11. Trzeciego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut, uczniowie uprawnieni do dostosowania warunków i form egzaminu 135 minut.
12. Terminy ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty:
- 2 lipca 2021 r. ( w przypadku egzaminu przeprowadzonego w maju i w czerwcu ), udostępnienie w ZIU (SIOEO) wyników egzaminu ósmoklasisty
Termin przekazania szkołom wyników ,zaświadczeń i informacji :
- do 8 lipca 2021 r. ( w przypadku egzaminu przeprowadzonego w maju i w czerwcu )
Termin wydania zdającym zaświadczeń i informacji o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty
- do 9 lipca 2021 r. ( w przypadku egzaminu przeprowadzonego w maju i w czerwcu ).
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE !
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022
Szanowni Państwo
uprzejmie informuję, że Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.
Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN
Archiwum Aktualności