• PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

• 12 października 2021 r. o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania , której celem było włączenie pierwszoklasisty rozpoczynającego naukę do grona społeczności uczniowskiej. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego.Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie ubrani w świąteczny strój galowy, tematyczna dekoracja sali gimnatycznej, to wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Wspierani przez rodziców, brać szkolną recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli.  Po części artystycznej nastąpiło wprowadzenie pocztu flagowego i odśpiewanie hymnu państwowego. W niezwykle podniosłej atmosferze nastąpiło długo oczekiwane ślubownie i pasownie, którego dokonała dyrektor szkoły. Ukoronowaniem aktu ślubowania było wręczenie upominków dla uczniów klas 1-3 . Po uroczystości uczniowie, rodzice i wychowawcy klas udali się  na przyjęcie przygotowane przez rodziców. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.