Aktualności
Mikołajki
Pomożemy, bo możemy
Grudzień to miesiąc bogaty w akty dobroczynności; obdarzamy się upominkami w Mikołajki, swój finał ma Szlachetna Paczka, odbywa się wiele akcji charytatywnych. W jednej z nich wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewce , a którą organizuje lekarz- Janusz Walczyński i Ratownictwo Medyczne w Przasnyszu. Szkolnymi ambasadorami zbiórki byli uczniowie kl. VII. Adresatami akcji są dzieci, młodzież i samotne matki z powiatu przasnyskiego i nie tylko. W dniach 1 i 2 grudnia w szkole odbyła się zbiórka środków higieny osobistej, gospodarczej i drobnych słodyczy. Przygotowane świąteczne pudełka bardzo szybko zapełniły się darami serca.
Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom, mieszkańcom wsi SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za solidaryzowanie się z osobami, których los potoczył się inaczej. „Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca”.
J. Grec
Andrzejki
Dla Niepodległej
Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę można świętować na różne sposoby. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewce postanowili uczcić to święto radośnie, bo to radosne wydarzenie, które spełniło marzenia kilku pokoleń Polaków. Już 10 listopada o 11: 11 włączyliśmy się do Ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, a w godzinach popołudniowych zorganizowaliśmy wieczornicę „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”. Mogliśmy usłyszeć pieśni i piosenki patriotyczne wykonane zbiorowo, jak i solowo przy akompaniamencie organowym nauczyciela muzyki – Mirosława Kruszewskiego. Koncert przeplatały deklamacje utworów patriotycznych.
Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki złożyliśmy wszystkim bohaterom walczącym o niepodległość.
Dopełnieniem świętowania było ogłoszenie wyników Dyktanda Niepodległościowego. Miano najlepszych ortografistów otrzymali:
- miejsce – Emilia Topa kl. V
- miejsce – Jan Dziekoński kl. IV
- miejsce – Zuzanna Dybińska kl. IV.
Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody sponsorowane przez panią dyrektor, która wyróżniła także uczestniczki Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna”.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyła fotografia Zofii Moszczyńskiej – zwyciężczyni Facebookowego głosowania w powiecie przasnyskim, która odebrała nagrodę z rąk starosty Krzysztofa Bieńkowskiego. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
J. Grec
Laboratoria Przyszłości
Nowa galeria Laboratoria Przyszłości została dodana do albumu fotograficznego
" Zuzia w Krainie Dobroci"
W dniu 05.11.2022 r. był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów pt. "Zuzia w Krainie Dobroci". Prócz świetnej zabawy, jaką zapewnili artyści, uczniowie mogli się głębiej zastanowić czym jest dobroć.
"Moja Mała Ojczyzna"
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do zorganizowanego przez powiat przasnyski konkursu fotograficznego pt. "Moja Mała Ojczyzna". Poniżej publikujemy zdjęcia naszych uczniów i prosimy o polubienie ich na portalu powiat przasnyski - https://www.facebook.com/powiatprzasnyski/posts/pfbid0y7cfmMPsfSEmc8hFGFZKHMqGTvd7CU8JRFTP9mvqopqfvCZNJwT8fCWuikHZKPAUl?__cft__[0]=AZUzkNdM0avF_ALCrPLDr5tkVTDT2JwjmlmA0Gt6AjtFuVgVOiBBHbh-Pf4nNAEDfGeaeJFWgptpx40YDrBtg8gvQAqJYZtn8aEnGU8imtHMdUj76QHhrQwWf1aPdcppcTdowiWtqOKqd69akS8kWvteCKbaaqFUjQIvBFxKXRZHoiVcvS603Pfx5TOuhN4jCRY&__tn__=-UK-y-R.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dnia 13.10.2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprezentowali program słowno - muzyczny, w którym poprzez recytację wierszy i śpiewanie piosenek wyrazili wdzięczność i podziękowanie pracownikom szkoły. Mieliśmy zaszczyt gościć p. wójta Krzysztofa Iwulskiego, który w tym uroczystym dniu wręczył uczniom podziękowania i nagrody za wytrwałą i sumenną pracę. Nagrodzeni zostali także nauczyciele i pracownicy szkoły, którym nagrody wręczyła dyrektor szkoły Mirosława Kulesza.
Pasowanie na ucznia klasy 1
- 3
Uwielbiamy wyprawy!
- 3
Uczniowie klas I-V wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się w dniu 26.09 do Ośrodka Jeździeckiego w Seborach. Podczas wycieczki zdobywaliśmy informacje na temat koni i jeździectwa. Zgłębialiśmy też tajniki życia dzikich zwierząt w mini zoo, mogliśmy też niektóre z nich nakarmić. Po grze w mini golfa oraz przejażdżce bryczką udaliśmy się na obiad. Nim przystąpiliśmy do posiłku Pani Sylwia przedstawiła zasady savoir-vivre. To był naprawdę udany dzień.
"Pomniki przyrody”
- 1
Na terenie Leśnictwa Olszewka znajdują się pomniki przyrody ożywionej - drzewa wyróżniające się szczególną wartością przyrodniczą i krajobrazową. Oznaczone są tabliczkami: „Pomnik przyrody”. Podlegają dożywotniej ochronie, aż do czasu ich całkowitego rozpadu, pod warunkiem, że nie stanowią zagrożenia dla ludzi i mienia.
Wraz z młodzieżą pieszo udaliśmy się do nich, aby je obserwować i sprawdzić w jakim są stanie. Wędrówkę umilało nam piękne jesienne słońce, tak że szybko doszliśmy do celu. Pierwszym pomnikiem przyrody na trasie była sosna -okazale prezentująca się na tle innych drzew- smukły pień, równomiernie gładka kora i bujna korona. Młodzież z daleka rozpoznała, że to musi być pomnik przyrody. Po oględzinach przystąpiliśmy do mierzenia pnia-344cm! Uznaliśmy, że to najpiękniejsze drzewo i będzie nam patronowało 10.października w Dniu Drzewa. Następnie udaliśmy się do dębu, a właściwie tego, co zostało- połamana korona, zbutwiały pień, który trawią u podnóża huby. Pień mierzący 436 cm może dać wyobrażenie jego dawnej świetności. Podziwialiśmy także inne krzewy, dzięki aplikacji mogliśmy je nazwać. W dalszej części wyprawy zorganizowaliśmy piknik i sesję fotograficzną. W świetnych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły. Bliżej poznaliśmy to, co mamy u siebie zgodnie z powiedzeniem: „ Cudze chwalicie, swego nie znacie...”
POMAGAMY ZIEMI
- 1
POMAGAMY ZIEMI W akcje włączyli się uczniowie klas 1-3. Po obejrzeniu i wykonaniu plakatów na temat segregacji odpadów uczniowie wraz z wychowawcą poszli sprzątać najbliższą okolicę.
NASZE PRACE, KREATYWNIE W KLASACH I-III
DZIEŃ KROPKI
- 2
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 2023
Koniec wakacji to czas oczekiwania na rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły wykorzystali ten czas na przygotowanie montażu słowno- muzycznego, który zaprezentowali na inauguracji roku szkolnego 2022 2023.
83 rocznica wybuchu II wojny światowej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie
1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość będzie przebiegała według następującego harmonogramu:
- 8.30 – Msza Św. odprawiona przez księdza proboszcza Andrzeja Gromadzkiego w intencji społeczności szkolnej oraz o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
- Po mszy uczniowie, nauczyciele i rodzice przejdą do budynku szkoły.
- Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej, której towarzyszyć będą występy uczniów.Następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach.
Klasa 1
p.Elżbieta Przybyłek sala nr 6
Klasa 2 i 3
p.Mirosława Kulesza sala nr 13
Klasa 4
p.Agnieszka Folga sala nr 4
Klasa 5
p.Michalina Kuchcińska sala nr 7
Klasa 7
p.Jolanta Grec sala nr 8
Klasa 8
p.Aneta Ptak sala nr 3
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
24 czerwca 2022 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pożegnali Panią Hannę Danielską, która po 41 latach pracy w naszej szkole przeszła na zasłużoną emeryturę.
9" W życiu najtrudniejsze są pożegnania - zwłaszcza z takimi osobami jak Pani. Dziękujemy Ci za wiele lat współpracy, za wszystkie rady, dobre serce, mądrość i wsparcie. Życzymy Ci, aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczęłaś był pełen dobrych chwil ".
Zielony ślad w naszej małej ojczyźnie
W Polsce bardzo szybko zwiększa się obszar lasów – tego dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewce podczas ostatniej wizyty w Nadleśnictwie Parciaki. Dzieje się tak za sprawą systematycznych nasadzeń monitorowanych przez Lasy Państwowe. Chcieliśmy mieć w tym mały udział, dlatego 7 kwietnia skorzystaliśmy z zaproszenia Nadleśnictwa Parciaki do udziału w wiosennej akcji sadzenia lasu. Grupa chętnych uczniów we współpracy z leśniczym Leśnictwa Olszewka podjęła działania ekologiczne. Po krótkim instruktażu zabraliśmy się do pracy; chłopcy kopali dzielnie dołki, a dziewczyny precyzyjnie wkładały sadzonki brzozy i je obdeptywały. Przy tym wywiązała się ciekawa rozmowa między młodzieżą a pracownikami Nadleśnictwa, którzy z pasją odpowiadali na różnorodne pytania.
Jesteśmy usatysfakcjonowani naszą pracą- zostawiliśmy mały ślad w naszej małej ojczyźnie i żywą pamiątkę ze szkolnych lat.
Jolanta Grec
PROJEKT ZUS
Archiwum Aktualności