Dzień Chłopaka w naszej szkole.
Były życzenia, były prezenty, wspólnie zaśpiewane sto lat przez dziewczynki dla chłopców. Jeszcze raz życzymy wszystkim chłopakom, tym małym i tym dużym, wiele zdrowia i uśmiechu.100 lat
Dzień Chłopaka w naszej szkole.
Były życzenia, były prezenty, wspólnie zaśpiewane sto lat przez dziewczynki dla chłopców. Jeszcze raz życzymy wszystkim chłopakom, tym małym i tym dużym, wiele zdrowia i uśmiechu.100 lat
29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczeń klasy ósmej czytał książkę swoim młodszym koleżankom i kolegom. Celem święta jest rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych. Czytanie uczy języka i myślenia, rozwija inteligencję emocjonalną i wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację. Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy kolegami. Bądźmy więc z dziećmi każdego dnia czytając im choćby krótki wierszyk na dobranoc.
W czwartek 28 września do naszej szkoły zawitał teatr. Spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Suwałk dostarczył uczniom nie tylko sporej dawki dobrego humoru, ale też przypominał jakie wartości i jakie słowa są ważne w codziennym życiu każdego człowieka.
4 października br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego, które odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Jednorożcu. Ćwiczenia prowadził mistrz olimpijski z Tokio, w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, Kajetan Duszyński. Promował on projekt edukacyjno – sportowy pn. „Sportowe talenty”. Uczniowie wykonywali tzw. obwód stacyjny (wykonanie zestawu ćwiczeń po kolei, jedno po drugim) z różnych dziedzin sportowych takich jak: łucznictwo, strzelectwo, lekkoatletyka, badminton czy gry integracyjne.
Na zakończenie sportowej imprezy do jednorożeckiej hali przybył minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, który podarował akcesoria sportowe szkołom biorącym udział w zabawie.
26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie dyskutowali nad tematem czy warto uczyć się języków obcych, poznawali nazwy krajów i narodowości. Dzień zakończył się tańcem w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
28.09
„Sprzątanie świata łączy ludzi” to hasło przyświecało tegorocznej- już 30-ej edycji- ogólnoświatowej akcji.
Uczniowie naszej szkoły dołączyli do globalnej lekcji poszanowania środowiska. Po krótkim przypomnieniu zasad segregacji śmieci, podzieliliśmy się na grupy: papier, plastik, szkło i ruszyliśmy w teren. Najmłodsi uczniowie porządkowali teren przy szkole, starsi drogę wjazdową do Olszewki. Niestety, śmieci było dużo. Nie zostawiają ich tylko dzieci, ale wyrażamy nadzieję ,że to one będą edukować starszych , bo porządek wsi jest naszą wspólną sprawą. Pamiętajmy o tym nie tylko w czasie akcji.
25 września w Szkole Podstawowej w Olszewce, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Akt przyrzeczenia odbył się w obecności starszych uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Wcześniej, uczniowie przedstawili akademię z tej okazji, piękną dekorację, a wszystko po to, aby jeszcze bardziej uświetnić wyjątkowość tego dnia. Cała społeczność szkolna była bardzo dumna z przyjęcia nowych kolegów w poczet uczniów naszej szkoły.
Na koniec, rodzice zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Dnia, 15 września, w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji, uczniowie klas I-III, mogli ubrać się w kropkowe stroje, żeby jeszcze bardziej ucharakteryzować ten wyjątkowy dzień. W czasie zajęć, nauczyciele przygotowali dla uczniów specjalne zadania. Na wstępie, pani przeprowadziła krótką pogadankę. Dzieciaki obejrzały bajkę, pt. „The Dot- Kropka”. Mogli uświadomić sobie, ileż trzeba poświęcenia, siły i samozaparcia, żeby móc odnaleźć swój talent.
Następnie uczniowie otrzymali karty pracy. Mieli za zadanie połączyć kropeczki i pokolorować obrazki.
Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Na koniec zaprosiliśmy ich do pamiątkowego zdjęcia.
14.09
Dziś, jak co roku, nasi uczniowie mieli powakacyjne spotkanie z policjantem. Przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa na drodze.
12.09
My też czytaliśmy „Nad Niemnem”
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewce dołączyli do 12. edycji Narodowego Czytania- ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i polską literaturę. W bieżącym roku czytano „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wybraliśmy fragment powieści- Legendę o Janie i Cecylii prezentującą ważne i ponadczasowe wartości jakimi jest miłość, praca, szacunek, rodzina, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Ochotnicy pięknie zaprezentowali fragmenty, a pozostali uczestnicy podzielili się swoimi wrażeniami. Każda inicjatywa czytelnicza w obecnych czasach jest „na wagę złota”, a ta na pewno nie była ostatnia.
Jolanta Grec
8 września w naszej szkole, w związku z beatyfikacją wyznaczoną na 10 września, wspominaliśmy rodzinę Ulmów.
Uczniowie wysłuchali fragmentu książki A. Bugały "Ulmowie sprawiedliwi i błogosławieni" co pozwoliło im zrozumieć kim byli Ulmowie i dlaczego Papież Franiciszek ogłosił ich beatyfikację.
Na zakończenie odbyła się dyskusja na temat życia i postaw patriotycznych Wiktorii i Józefa Ulmów. Pamiętajmy, że pielęgnowanie patriotyzmu i tradycji chrześcijańskiej powinno być priorytetem dla każdego z nas.
Z nowym zapałem rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024. Ten rok będzie nieco inny od ubiegłego. Rozpoczynając go powitaliśmy nową dyrekcję - panią Agnieszkę Folga oraz nowego księdza Janusza Saniewskiego, który poprowadzi lekcje religii.
Uczniowie piękną częścią artystyczną powitali wszystkich zebranych.
Mamy nadzieję, że czas spędzony w szkole będzie bardzo owocny i pozostawi w naszych głowach niezapomniane wspomnienia.
POWODZENIA
Powered by aSc EduPage