• Charakterystyka szkoły

Liczba nauczycieli 11
          Liczba pracowników obsługi 4

POŁOŻENIE SZKOŁY

Szkoła Podstawowa w Olszewce, gm. Jednorożec usytuowana jest przy drodze dojazdowej do wioski. Jest to budynek piętrowy. Na parterze znajduje się szatnia, korytarz, gabinet dyrektora, świetlica wiejska i biblioteka, magazynek sportowy, sala gimnastyczna, pomieszczenie socjalne, łazienki. W drugiej części parteru jedną salę zajmuje Punkt Przedszkolny "Kasztanowy Ludek", który posiada oddzielną łazienkę  oraz  kuchnia i stołówka szkolna.

Na piętrze jest korytarz, cztery klasopracownie, sala komputerowa, pokój nauczycielski, biblioteka szkolna z miejscem zabaw oraz archiwum szkolne. Dwie  klasopracownie edukacji wczesnoszkonej i oddziału przedszkolnego  zlokalizowane są na piętrze. Wszystkie izby lekcyjne wyposażone są w pomoce naukowe zarówno gotowe jak i wykonane we własnym zakresie.

Szkołę Podstawową w Olszewce otacza teren z wydzielonymi miejscami na boisko do gry w piłkę nożną, utwardzone boisko do gry w piłkę ręczną, koszykową i siatkową. Obok szkoły znajduje się także plac zabaw.