• Informacje o projekcie

• Szkoła Podstawowa w Olszewce w okresie od 01.08.2019 do 31.07.2021 r. realizuje projekt "Cyfrowy Jednorożec" w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej X „Edukacja Dla Rozwoju Regionu”.

Cele projektu:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji oraz poprawa warunków do wykonywania przez szkołę zadań na rzecz kształtowania i rozwoju u uczniów kompetencji kluczoywch niezbędnych na rynku pracy, właściwych postaw i umiejętności oraz indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Cele szczegółowe zakładają:

1. Doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli poprzez udział w cyklu zajęć doskonalących.

2. Wyposażenie szkół w nowoczesne narzędzia i pomoce TIK, narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki w oparciu o metodę eksperymentu oraz pomoce do rozpoznawania potrzeb rozwojowych.

3. Doskonalenie umiejętności i kompetencji uczniów z zakresu warsztatów informatycznych, językowych, przyrodniczych, matematycznych, zajęć kształtujących umiejętności uniwersalne jak również warsztatów specjalistycznych z uczniami ze specjalnymi potrzebami.

W ramach realizacji projektu "Cyfrowy Jednorożec" są prowadzone zajęcia:

1. Szkolenia dla nauczycieli.

2. Zajęcia wyrównawcze - "Lubię matematykę" dla klas 4-6.

3. Zajęcia rozwijające - "Matematyka w przyrodzie" dla klas 1-3.

4. Zajęcia rozwijające - "Przedsiębiorcza matematyka" dla klas 4-8.

5. Zajęcia rozwijające - "Chemia bez tajemnic" dla klas 7-8.

6. Zajęcia rozwijające - "Grafika komputerowa" dla klas 4-8.

7. Zajęcia rozwijające "Młody Europejczyk -  język angielski" dla klas 4-8.

8. Zajęcia  rozwijające"Młody Europejczyk -  język angielski" dla klas 1-3.

9. Zajęcia dla uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Rozwojowymi i Edukacyjnymi - Zajęcia logopedyczne dla klas 4-6.

Jednym z elementów projektu jest również doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt, dobrany odpowiednio do rozpoznanych potrzeb i zaplanowanych zajęć dodatkowych.