• *Skargi i wnioski

• OBOWIĄZEK INFORMACYJNY - SKARGI, WNIOSKI

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Szkoła Podstawowa w Olszewce, Olszewka 80, 06-323 Jednorożec, tel. 297518523, e-mail spolszewka@jednorozec.pl., zwany dalej Administratorem. Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: e-mail: iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl oraz telefonicznie pod nr telefonu: 504 976 690.

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu odpowiedzi i rozpoznawaniu skarg i wniosków przez Administratora.

4. Podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1) (dalej zwane RODO) oraz inne akty prawne, w szczególności Ustawa z dnia 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym (Dz. U. 2017 poz. 1875) oraz rozporządzenie Rady Ministrów z 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz.U. nr 5, poz. 46).

5. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane odbiorcom danych

6. W zależnoci od podstawy prawnej przetwarzania posiada Pani/Pan prawo do:

a. żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania danych osobowych oraz powiadomienia odbiorców danych o sprostowaniu lub ograniczeniu przetwarzania;

b. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania;

c. otrzymywania kopii danych osobowych podlegających przetwarzaniu;

d. wniesienia skargi do organu nadzorczego

7. Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres wykonywania zadań, o których mowa w pkt 3.

9. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazane do Państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Jeżeli doszłoby do w/w przekazania zastanie Pani/Pan poinformowany o stwierdzeniu lub braku stwierdzenia przez Komisję Europejską odpowiedniego stopnia ochrony.