• Języka angielski

• W związku z przedłużoną kwarantanną od poniedziałku rozpoczynamy zajęcia grupowe z języka angielskiego i niemieckiego  przez komunikator  messanger. Proszę o  udział w tych zajęciach, ponieważ będziemy realizować nowy materiał, aby do końca roku zrealizować zaplanowany program podstawy programowej.

Harmonogram zajęć dla poszczególnych klas:

KLASA IV  - środa  piątek

KLASA V – środa czwartek , piątek

Klasa VI – poniedziałek wtorek środa

Klasa VII – poniedziałek wtorek piątek

KlasaVIII – poniedziałek, czwartek , piątek

Z każdą z klas spotykamy się w godzinach zajęć zgodnie z planem szkolnym. Godziny łączone będą prowadzone poprzez podzielenie czasu - lekcje zaczyna klasa młodsza np. łączenie VI/VII w poniedziałek  zaczyna klasa VI o godz 10.55 do 11.20 i od 11.20 do 11.40 klasa VII .

Podobnie zajęcia z języka niemieckiego dla klas VII /VIII

Poza tym będziecie mieli dostępne testy w aplikacji quizziz  wszystko wyjaśnię na spotkaniu on line

Pozdrawiam  Aneta Ptak

W związku z  obowiązującym czasem kwarantanny i zawieszeniem pracy szkoły uczniowie SP w Olszewce zobowiązani są  do podjęcia samokształcenia. Poniżej podane zostaną informacje oraz zakres ćwiczeń z języka angielskiego, które  powinni wykonać uczniowie poszczególnych klas:

Klasa I i II  - uzupełnienie zaległych ćwiczeń z zeszytu ćwiczeń oraz książki ćwiczeń dodatkowych do rozdziału VI włącznie  w celu powtórzenia materiału  oraz pobranie, wydrukowanie i opracowanie dowolnego tekstu do czytania ze strony isl collective  oraz samodzielne opracowanie go. W przeglądarce wpisujemy np.: my body  - isl collective reading i pojawi się wiele dostosowanych do poziomu testów proszę wybrać jeden z nich i wykonany przynieść na zajęcia po kwarantannie.

Klasy IV – VII  - uzupełniają zeszyty ćwiczeń do działu, w którym skończyliśmy pracę na zajęciach ponadto pobierają i drukują po jednej kopii z omawianych treści gramatycznych i jedno czytanie odnośnie rozdziału, który omawiamy obecnie  ze strony isl collective . Wydrukowane i wypełnione karty pracy są obowiązkowe i będą sprawdzone po powrocie do szkoły. Np. klasa IV wpisuje my home duties  - reading isl collective  i z tego wybiera dla siebie jedno czytanie oraz present simple tense  - isl collective  i z tego także jedna kopia.

Ponadto klasy VI  VII i VIII piszą  e- maile temat dla klasy VI: Napisz list do kolegi z Anglii, w którym opowiesz mu o filmie jaki ostatnio oglądałeś zapytasz o jego ulubiony rodzaj filmów oraz zaprosisz go do wspólnego oglądania wyświetlanego ostatnio programu dokumentalnego. Ilość słów 80-100.

Temat dla klasy VII: Napisz list do kolegi z Anglii, w którym opowiesz mu o swoim zdrowym stylu życia, opiszesz chorobę jaka ostatnio przechodziłeś, zaproponujesz spotkanie i wspólne podjęcie uprawiania waszego ulubionego sportu. Ilość  słów: 80-100

Temat dla klasy VIII Napisz list do kolegi z Anglii w którym opiszesz jakie są twoje plany na przyszłość, opisz jakie egzaminy będziesz zdawał, jaki zawód będziesz wykonywał w przyszłości. Użyj czasu Future Simple konstrukcji be going to oraz odpowiedniego okresu warunkowego.  Ilość słów 100-120

Klasa VIII proszę się zaopatrzyć w kolejny egzamin ósmoklasisty proszę pobrać egzamin ze strony CKE albo skorzystać z egzaminów, które proponowane są przez prasę np. w środę  w sprzedaży będzie egzamin ósmoklasisty z gazetą prawną.

UWAGA: wszystkie materiały są obowiązkowe zostaną sprawdzone i ocenione po powrocie do szkoły. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt Aneta Ptak nauczyciel języka angielskiego SP w Olszewce kom. 608 108 381 GOOD LUCKJ