• Klasa II

• Witam

Drodzy rodzice i uczniowie w związku z zawieszenie zajęć w szkole zapraszam do korzystania z epodręczników i zdalnych lekcji, które są umieszczone w internecie. Ponadto proszę uczniów o przygotowanie pięknego czytania omawianych tekstów z podręcznika Nowi Tropiciele część 3 na miarę możliwości i zainteresowań ucznia.

Poćwiczcie podział wyrazu na sylaby, głoski i litery.

Wybierzcie sobie trzy teksty czytanek i spróbujcie opowiedzieć je rodzicom. Wybierzcie jedną ilustracje z podręcznika lub ćwiczenia, nadajcie jej tytuł i opowiedzcie co się na niej dzieje.

Wykonujcie codziennie gimnastykę oka i języka z zestawu ćwiczeń z podręcznika.

Napiszcie zaproszenie na wystawę prac plastycznych- sposób realizacji znany uczniom.

Proszę rodziców o przeczytanie dziecku pierwszego i ostatniego rozdziału "Kajtkowych przygód' i rozmowy na  temat przeczytanego tekstu.

Poćwiczcie tabliczkę mnożenia w zakresie 30 wykorzystując różne metody liczenia. Pobawcie się w "Zgaduj zgadula" - która godzina?

Zachęcam do rozwiązywania krzyżówek i gier logicznych.

Wykonamy albumy o wiośnie i Janie Pawle II.

Do 10 kwietnia wykonajcie prace pt. "Oznaki wiosny" oraz 'Papież Jan Paweł II", format A4 - pionowo.

Wykonajcie doświadczenie - do miseczki wody wsyp pieprz, na palec nalej trochę płynu do mycia naczyń i zaobserwuj co się dzieje. Nadmieniam, iż pieprz to koronawirus. Pytanie-  dlaczego należy myć często i dokładnie ręce.

Zapraszam do oglądania filmów przyrodniczych i telewicji ABC.

Korzystajcie ze świeżego powietrza - słuchajcie muzyki przyrody pamiętając o zasadach bezpieczeństwa związanych z koronawirusem.

Wykorzystajcie swoje umiejęjętności gry w szachy i przekażcie je domownikom. Będzie to wspaniała rozrywka zacieśniająca więzi rodzinne.

Korzystając ze smartfonów zagrajcie w szachy ze znajomymi.

Na koniec proponuję posłuchać muzyki "Cztery pory roku" A. Vivaldiego - Wiosna część II.

Życzę dużo zdrowia, optymizmu i do zobaczenia w szkole.

Hanna Danielska

Od 25 marca 2020 roku zajęcia z uczniami w klasie drugiej prowadzone są zgodnie z podstawą programową za pośrednictwem komunikatora Messenger.

Od 30 marca korzystamy z projektu "Szkoła z TV", lekcji emitowanych na kanale TV Sport w godzinach popołudniowych wraz z uczniami i rodzicami.

Korzystamy z filmów edukacyjnych emitowanych przez TV na kanale TVP Rozrywka oraz aplikacji YouTube.

Lp

Temat dnia

1.

Z muzyką przez wieki

2.

Instrumenty muzyczne

3.

Muzyka i przyroda

4.

30.03.2020

Wesoły koncert

5.

31.03.2020

Skąd w domu biorą się pieniądze?

6.

Primaprilisowe psoty i żarty