• Uwielbiamy wyprawy!

• Uczniowie klas I-V wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się w dniu 26.09 do Ośrodka Jeździeckiego w Seborach. Podczas wycieczki zdobywaliśmy informacje na temat koni i jeździectwa. Zgłębialiśmy też tajniki życia dzikich zwierząt w mini zoo, mogliśmy też niektóre z nich nakarmić. Po grze w mini golfa oraz przejażdżce bryczką udaliśmy się na obiad. Nim przystąpiliśmy do posiłku Pani Sylwia przedstawiła zasady savoir-vivre. To był naprawdę udany dzień.

• "Pomniki przyrody”

• Na terenie Leśnictwa Olszewka znajdują się pomniki przyrody ożywionej - drzewa wyróżniające się szczególną wartością przyrodniczą i krajobrazową. Oznaczone są tabliczkami: „Pomnik przyrody”. Podlegają dożywotniej ochronie, aż do czasu ich całkowitego rozpadu, pod warunkiem, że nie stanowią zagrożenia dla ludzi i mienia.

Wraz z młodzieżą  pieszo udaliśmy się do nich, aby je  obserwować i sprawdzić w jakim są stanie. Wędrówkę umilało nam piękne jesienne słońce, tak  że szybko doszliśmy do celu. Pierwszym pomnikiem przyrody na trasie była sosna -okazale prezentująca się na tle innych drzew- smukły pień, równomiernie gładka kora i bujna korona. Młodzież z daleka rozpoznała, że to musi być pomnik przyrody. Po oględzinach przystąpiliśmy do mierzenia pnia-344cm! Uznaliśmy, że to najpiękniejsze drzewo i będzie nam patronowało 10.października  w Dniu Drzewa. Następnie udaliśmy się do dębu, a właściwie tego, co zostało- połamana korona, zbutwiały pień, który trawią u podnóża huby. Pień mierzący 436 cm może dać wyobrażenie jego dawnej świetności. Podziwialiśmy także inne krzewy, dzięki aplikacji mogliśmy je nazwać. W dalszej części wyprawy zorganizowaliśmy piknik i sesję fotograficzną. W świetnych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.  Bliżej poznaliśmy to, co mamy u siebie zgodnie z powiedzeniem: „ Cudze chwalicie, swego nie znacie...”